projekt wnętrza

Dziś wiele osób korzysta z pomocy architekta wnętrz. Choć bowiem bardzo często we własnej głowie mamy już pewien pomysł na aranżację poszczególnych pomieszczeń, trudno jest nam swoje założenia wprowadzić w życie. W tym celu należy bowiem mieć bardzo rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, posiadać wiedzę na temat nowoczesnych i bardzo modnych rozwiązań oraz oczywiście znać triki, które sprawią, że wszystkie elementy będą do siebie pasować. Dlatego też w takiej sytuacji wiele osób woli powierzyć to zadanie profesjonaliście.

Bardzo ważną kwestią w kontakcie z architektem, pozostaje jednak jego wynagrodzenie. Mnóstwo osób obawia się tego, iż nie stać ich na usługi architekta. Dlatego na samym początku warto umówić się z nim na wstępną rozmowę, którą nazywa się poradą. Oczywiście wcześniej powinno się zapytać architekta, czy takie spotkanie jest odpłatne. Bardzo często architekt udziela takich porad zupełnie za darmo. Wówczas ma on znakomitą okazję do tego, by się wykazać. Pokazać swoje zdolności, pomysły, zarazić nimi także potencjalnych klientów. Dla niego to niejako forma promocji, szczególnie jeśli dopiero rozpoczyna swoją przygodę jako architekt. Jednak nie w każdym przypadku tak jest. Niekiedy taka porada architekta może kosztować nawet kilkaset złotych, dlatego wcześniejsze ustalenie szczegółów jest niezwykle ważne.

O ile sama porada może być i często jest darmowa, tak projekt oczywiście ma już swoją konkretną cenę. Każde kolejne spotkanie z architektem, jest przez niego wliczane w koszta. Dlatego przed przystąpieniem do konkretnych rozmów, warto spisać umowę oraz określić warunki i końcową zapłatę.

Jak kształtują się ceny u architektów wnętrz? Są one dość zróżnicowane i zależą przede wszystkim od tego, jakie doświadczenie ma dany architekt. Jeśli niewielkie, jego cennik może zaczynać się już od 50 złotych za metr. Natomiast w przypadku bardziej wziętych i znanych fachowców, kwota może ta wynosić nawet 200 złotych. A zatem to od osoby zlecającej przede wszystkim zależy wybór i to, ile chce ona zapłacić za projekt. Przykładową ofertę i portfolio można zobaczyć na
http://www.ainprojektowanie.com/projekty/.

2 KOMENTARZE

  1. Ceny usług specjalistycznych są zróżnicowane głównie w większych miastach. Często konsultacje z architektem wnętrz nie podlegają opłacie. Już w ich trakcie warto przekonać się do tego, że wsparcie osoby, która na co dzień zajmuje się projektowaniem wnętrz to dobra inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here