projekt wnętrza

Dziś wiele osób korzysta z pomocy architekta wnętrz. Choć bowiem bardzo często we własnej głowie mamy już pewien pomysł na aranżację poszczególnych pomieszczeń, trudno jest nam swoje założenia wprowadzić w życie. W tym celu należy bowiem mieć bardzo rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, posiadać wiedzę na temat nowoczesnych i bardzo modnych rozwiązań oraz oczywiście znać triki, które sprawią, że wszystkie elementy będą do siebie pasować. Dlatego też w takiej sytuacji wiele osób woli powierzyć to zadanie profesjonaliście.

Bardzo ważną kwestią w kontakcie z architektem, pozostaje jednak jego wynagrodzenie. Mnóstwo osób obawia się tego, iż nie stać ich na usługi architekta. Dlatego na samym początku warto umówić się z nim na wstępną rozmowę, którą nazywa się poradą. Oczywiście wcześniej powinno się zapytać architekta, czy takie spotkanie jest odpłatne. Bardzo często architekt wnętrz udziela takich porad zupełnie za darmo. Wówczas ma on znakomitą okazję do tego, by się wykazać. Pokazać swoje zdolności, pomysły, zarazić nimi także potencjalnych klientów. Dla niego to niejako forma promocji, szczególnie jeśli dopiero rozpoczyna swoją przygodę jako architekt. Jednak nie w każdym przypadku tak jest. Niekiedy taka porada architekta może kosztować nawet kilkaset złotych, dlatego wcześniejsze ustalenie szczegółów jest niezwykle ważne.

O ile sama porada może być i często jest darmowa, tak projekt oczywiście ma już swoją konkretną cenę. Każde kolejne spotkanie z architektem, jest przez niego wliczane w koszta. Dlatego przed przystąpieniem do konkretnych rozmów, warto spisać umowę oraz określić warunki i końcową zapłatę.

Jak kształtują się ceny u architektów wnętrz? Są one dość zróżnicowane i zależą przede wszystkim od tego, jakie doświadczenie ma dany architekt. Jeśli niewielkie, jego cennik może zaczynać się już od 50 złotych za metr. Natomiast w przypadku bardziej wziętych i znanych fachowców, kwota może ta wynosić nawet 200 złotych. A zatem to od osoby zlecającej przede wszystkim zależy wybór i to, ile chce ona zapłacić za projekt.

5 KOMENTARZE

  1. Najlepiej faktycznie umówić się na spotkanie z projektantem, a nawet kilkoma i zapytanie o wycenę projektu. Warto przeglądać portfolio i wybrać dokładnie tego, którego projekty nam się podobają.

  2. Ceny raczej są uzależnione od województwa. Na pewno koszty projektanta będą inne w Warszawie niż np. w Toruniu. Dlatego najlepiej umówić się na spotkanie wstępne na którym koszty zostaną omówione i będziemy mogli podjąć decyzję o nawiązaniu współpracy.

  3. Ceny są uzależnione od naszych wymagań. Tak naprawdę najlepiej jest umówić się na spotkanie wstępne i omówienie projektu. W Internecie można znaleźć dużo inspiracji na wnętrze. Na https://lissy.pl/sofy-befame/ są dostępne oferty na sofy tapicerowanie, które są prezentowane w aranżacjach. Pokazanie takich pomysłów, na pewno pomoże projektantowi wycenić koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here