projekt wnętrza

Dziś wiele osób korzysta z pomocy architekta wnętrz. Choć bowiem bardzo często we własnej głowie mamy już pewien pomysł na aranżację poszczególnych pomieszczeń, trudno jest nam swoje założenia wprowadzić w życie. W tym celu należy bowiem mieć bardzo rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną, posiadać wiedzę na temat nowoczesnych i bardzo modnych rozwiązań oraz oczywiście znać triki, które sprawią, że wszystkie elementy będą do siebie pasować. Dlatego też w takiej sytuacji wiele osób woli powierzyć to zadanie profesjonaliście.

Bardzo ważną kwestią w kontakcie z architektem, pozostaje jednak jego wynagrodzenie. Mnóstwo osób obawia się tego, iż nie stać ich na usługi architekta. Dlatego na samym początku warto umówić się z nim na wstępną rozmowę, którą nazywa się poradą. Oczywiście wcześniej powinno się zapytać architekta, czy takie spotkanie jest odpłatne. Bardzo często architekt udziela takich porad zupełnie za darmo. Wówczas ma on znakomitą okazję do tego, by się wykazać. Pokazać swoje zdolności, pomysły, zarazić nimi także potencjalnych klientów. Dla niego to niejako forma promocji, szczególnie jeśli dopiero rozpoczyna swoją przygodę jako architekt. Jednak nie w każdym przypadku tak jest. Niekiedy taka porada architekta może kosztować nawet kilkaset złotych, dlatego wcześniejsze ustalenie szczegółów jest niezwykle ważne.

O ile sama porada może być i często jest darmowa, tak projekt oczywiście ma już swoją konkretną cenę. Każde kolejne spotkanie z architektem, jest przez niego wliczane w koszta. Dlatego przed przystąpieniem do konkretnych rozmów, warto spisać umowę oraz określić warunki i końcową zapłatę.

Jak kształtują się ceny u architektów wnętrz? Są one dość zróżnicowane i zależą przede wszystkim od tego, jakie doświadczenie ma dany architekt. Jeśli niewielkie, jego cennik może zaczynać się już od 50 złotych za metr. Natomiast w przypadku bardziej wziętych i znanych fachowców, kwota może ta wynosić nawet 200 złotych. A zatem to od osoby zlecającej przede wszystkim zależy wybór i to, ile chce ona zapłacić za projekt. Przykładową ofertę i portfolio można zobaczyć na
http://www.ainprojektowanie.com/projekty/.

7 KOMENTARZE

  1. Możliwości jest dużo. Obecnie projektowanie wnętrz i współpraca z projektantem jest możliwa zarówno w dużym mieście jak i małym. Te usługi są dość mocno popularne. Ceny również są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Może też pokusić się o zaprojektowanie wnętrza samodzielnie. Np. na https://www.bbhomeonline.pl/Jak-wybrac-oswietlenie-do-mieszkania-news-pol-1559650348.html można znaleźć porady na temat wyboru oświetlenia do wnętrza. Ale w Internecie takich ciekawostek jest masa.

  2. Myślę, że wszystko zależy od miasta, w jakim mieszkamy i od wymagań projektu. Najlepiej umówić się na spotkanie z projektantem, który ma dla nas ciekawe portfolio. Na takim spotkaniu na pewno otrzymamy informacje o kosztach.

  3. A czy taka współpraca jest konieczna. Przecież w Internecie można znaleźć masę inspiracji na wnętrza, ogrodu. Trzeba tylko trochę pracy i można zaaranżować całkiem ciekawe wnętrze własnego autorstwa.

  4. Myślę, że koszt współpracy z architektem jest głównie uzależniony od metrażu, na jakim ma zostać wykonany projekt i od jego zaawansowania. Ceny są różne, wiec najlepiej jest umówić się na spotkanie. Ale można też brać pod uwagę urządzenie mieszkania samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here