pomoc drogowa

Koszt pomocy drogowej, czyli suma świadczonych usług i ich lokalizacja.

Koszty pomocy drogowej są zależne od dwu podstawowych czynników, a więc: rodzaju udzielonej pomocy i jej lokalizacji. Inne kwoty są naliczane za holowanie, wynajęcie lawety lub za doraźną naprawę na drodze. Naliczona stawka będzie się również różnić w trasie poza miastem i w dużym mieście, gdzie pomoc drogowa zwykle wystawia wysokie rachunki korzystając nie tylko z koniunktury i zapotrzebowania na pilnie świadczone usługi, ale i faktu, że holowanie lub lawetowanie ma miejsce na krótkim odcinku. Poza miastem będzie nieco taniej, choć oczywiście nie jest to zawsze regułą. 

Ceny holowania w dużym mieście

Ceny za usługę holowania w dużym mieście wahają się w granicach od 120 do 320 złotych. Stawkę nalicza się kilometrowo i w zależności od długości trasy oraz rodzaju pojazdu. Holowanie samochodu osobowego to koszt kilometrowy w graniach 1 złotego. Większe samochody i busy holuje się za 1,20 złotego, zaś dwa samochody holowane razem to koszt 1,40 złotego. Są to średnie kwoty i zawsze należy zapytać o cenę przed wykonaniem usługi, by uniknąć przykrych niespodzianek.  

Ceny dowozu paliwa i uruchomienia pojazdu na drodze

Koszt dowozu paliwa mieści się w przedziale od 80 do 150 złotych. Za uruchomienie auta na drodze zapłacimy od 100 do 150 złotych. Wynajem samochodu zastępczego kosztować nas będzie w dużym mieście od 100 do 350 złotych za dobę. Wypompowanie paliwa to natomiast kwoty od 200 aż do 400 złotych. Widać wyraźnie z przedstawionych tu, uśrednionych kwot, że ceny usług pomocy drogowej w dużym mieście nie są jednoznaczne ani do końca przewidywalne. Usługodawcy w tej dziedzinie korzystają z sytuacji kryzysowej, kiedy poszukiwanie pomocy i natychmiastowego rozwiązania jest najważniejsze, a koszty usług schodzą na dalszy plan, przynajmniej w pierwszej chwili. Dopiero potem następuje zwykle trudna refleksja, ile to zadanie nas kosztowało. Warto jednak znać widełki cen, aby nie stać się łatwym łupem dla firmy usługowej. Na tym rynku usług nadal obowiązuje prawo silniejszego.