Jak się robi kotylion na Święto Niepodległości przypadające 11 listopada? W niniejszym artykule przedstawiamy dokładną instrukcję wykonania tej niezwykłej ozdoby, która podkreśla nasze przywiązanie do ojczyzny. Sprawdź, jak zrobić kotylion w barwach biało-czerwonych!

Jak się robi kotylion – dokładna instrukcja 

Poniżej przedstawiamy dwa bardzo proste sposoby na zrobienie kotylionu. Oto sposób numer jeden. Czerwoną wstążkę o długości około 155 centymetrów oraz szerokości 2 centymetrów przewlekamy na okrętkę, bardzo równo przez okrąg o szerokości 2,5 centymetra oraz średnicy 9 centymetrów. Następnie należy białą wstążkę o długości 95 centymetrów oraz szerokości 2 centymetrów przewlec przez niewielki okrąg o średnicy 6 centymetrów i szerokości 6 centymetrów. Teraz naklejamy biały okrąg na czerwony. Na środku trzeba nakleić kółko z białej tektury, którego średnica jest równa 2,5 centymetra. Kawałki wstążeczki, które nam pozostaną, trzeba przymocować na dole kokardy. Na sam koniec przyczepiamy agrafkę.

Sposób numer dwa na zrobienie kotylionu jest równie prosty. Najpierw musimy zakupić dwa paski bibuły bądź papieru – muszą one mieć kolor biały oraz czerwony. Ponadto kupujemy jedną wstążkę w kolorze czerwonym oraz jedną białą. Do stworzenia kotylionu według tego sposobu będziemy jeszcze potrzebować klej oraz nożyczki. Z białej oraz czerwonej bibuły wycinamy paski. Następnie zginamy je tak, aby utworzyła się tak zwana harmonijka. Oba końce harmonijki kleimy ze sobą, aby utworzyć koło. Dzięki temu uzyskamy dwie harmonijki – jedną w kolorze białym, drugą czerwoną. Należy jednak mieć na uwadze, by pasek czerwonej bibuły był węższy od tego białego. Teraz sklejamy dwie harmonijki – muszą one stanowić spójną całość. Następnie z białej bibuły bądź tektury trzeba wyciąć koło – będzie nam to potrzebne do zamknięcia kotylionu. Zrobione uprzednio wstążki należy teraz przykleić z tyłu powstałego kotylionu. Potem przyklejamy z tyłu kotylionu białe kółko, które zostało przygotowane wcześniej.

Informacje zaczerpnięte ze strony https://okolicznosciowe.com.pl/.

Następny artykuł: http://www.powrot-do-zdrowia.pl/dlaczego-warto-siegnac-po-yerba-mate/