inhalator

Kupno inhalatora to nie jest łatwy zakup. Trzeba bowiem bardzo dobrze zastanowić się nad tym, jakie konkretnie ma mieć on funkcje, ponieważ urządzenia bardzo mocno się pod tym względem różnią. Poza tym nieco inny inhalator jest wymagany w przypadku niemowlęcia, a nieco inny wtedy, gdy dziecko jest już większe.

Niemowlę jest bardzo delikatne, łatwo je zdenerwować, naruszyć jego strefę bezpieczeństwa. Dlatego w przypadku inhalacji musi być ono otaczane szczególną opieką, by faktycznie mogła zostać ona wykonana. Jaki zatem powinien być inhalator dla tak małego dziecka? Przede wszystkim jego praca powinna być naprawdę cicha. Jeśli inhalator nie jest głośny, czasem można użyć go nawet na śpiącym dziecku, a niemowlę przesypia zdecydowanie większość czasu. Dobrze również, jeśli inhalator nie ma zbyt dużych rozmiarów. Im mniejszy, tym lepiej, ponieważ wówczas dziecko tak nie przeraża się na widok urządzenia. Poza tym niemowlęta są drobne, dlatego też warto dostosowywać wielkość urządzenia do nich samych.

Wiele inhalatorów, można ustawiać tylko i wyłącznie w pozycji pionowej. To zdecydowanie w znaczący sposób ogranicza możliwości jeśli chodzi o inhalację. W niektórych inhalatorach, jest jednak możliwość zastosowania pewnego kąta nachylenia, co bardzo dobrze sprawdza się w przypadku niemowląt, które należy trzymać w konkretnej pozycji. Poza tym taki kąt nachylenia ułatwia także znacznie stosowanie inhalatora podczas snu dziecka, tak by go nie wybudzić.

Oczywiście dziecko bardzo szybko rośnie, dlatego warto decydować się na inhalator funkcjonalny. Taki, który świetnie spisze się, gdy niemowlę będzie musiało mieć podawane leki, ale także i na późniejszych etapach jego rozwoju. Inhalatory nie są tanie, dlatego najlepiej jest zdecydowanie zainwestować w coś bardziej uniwersalnego, co będzie spełniało swoją funkcję także później. Dlatego warto zwracać uwagę na to jakie jest tempo pracy inhalatora, co można przez niego podawać, czy można kontrolować ilość cząsteczek itp. Ponieważ wraz z rozwojem dziecka, inne rzeczy stają się w inhalacji ważne.

Inhalator dla dziecka znaleźć można w ofercie typu: https://inhalujemy.pl/kategoria-produktu/inhalatory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here