prezent

Pomyślność dzieci to najważniejsza wartość dla rodziców. Właśnie dlatego staramy się zapewnić naszym maluchom wszystko, co najlepsze do ich prawidłowego rozwoju. Dzieciństwo to ważny etap, dlatego warto dbać o zabawki, które nie tylko będą gwarancją wielkiej frajdy, ale również będą kształtowały ich umiejętności oraz rozwijały wyobraźnię.

Mądra zabawa

Mimo szerokiego asortymentu jakim dysponuje nie jeden sklep z zabawkami, może być trudno się zdecydować. Być może chcemy postawić na uniwersalną zabawkę, która będzie towarzyszyła dzieciom jak najdłużej. Zwracamy uwagę na jakość materiałów oraz bardziej podejrzliwie patrzymy na plastik, a częściej decydujemy się na zabawki drewniane, które są wykonane solidnie, bezpiecznie i w trosce o spełnienie najwyższych standardów.

Ciekawą propozycją są klocki konstrukcyjne lub zabawki, które rozwijają sprawności motoryczne. Umiejętność składania elementów w całość rozwija logiczne myślenie, natomiast klocki to stymulacja dla inteligencji wizualnej i przestrzennej. Czasem dzieci mają naturalne predyspozycje i niektóre czynności wychodzą im jakby naturalnie, jednak dobrze jest również zachęcać je do nauki i ćwiczenia tego, co przychodzi im z trudnością.

Rozwój umiejętności

Kiedy chcemy zaszczepić w dzieciach pasję do muzyki, możemy zdecydować się na zabawki instrumentalne. Wybierając prezent dla dziecka, kierujemy się jego zainteresowaniami. Z pewnością po pilnej obserwacji, możemy zauważyć, czym lubi się najbardziej bawić. Warto przybliżyć mu świat zwierząt i przyrody, wybierając zabawki naśladujące odgłosy zwierząt.

Kiedy dobierzemy zabawkę do zainteresowań i obecnych możliwości rozwojowych malucha, z pewnością zaabsorbuje się on nią do reszty. To rozwija jego samodzielność. Każde dziecko dojrzewa inaczej, a podsuwając mu zabawki dopasowane do jego etapu, mamy szansę dostrzec, jak cieszy się zabawą i koncentruje na niej. Warto postawić na kolorowe przedmioty, które stymulują wzrok. Zabawki interaktywne to doskonały wybór, który pozwoli maluchom zaangażować się w zabawę.

1 KOMENTARZ

  1. Najlepszym sposobem jest rozmowa z dzieckiem i pozyskanie informacji, o czym dziecko marzy. Sklepów z zabawkami, czy innymi prezentami dla dzieci jest naprawdę dużo. Na pewno uda się spełnić marzenie każdego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here