Ślub to najważniejszy dzień w roku dla młodych zakochanych oraz całej ich rodziny. Jednak, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem konieczne jest podjęcie odpowiednich przygotowań. Aby sala weselna spełniła oczekiwania i prezentowała się wystarczająco klimatycznie, konieczne jest zastosowanie odpowiednich dekoracji. Warto wiedzieć jak w łatwy sposób sprawić, żeby restauracja, wynajęta sala lub namiot prezentowały się idealnie i zostały w pamięci gości na długo. 

Dekoracje sali pozwalające na ukazanie potencjału wnętrz

Bardzo często wybrane sale weselne posiadają różne mniej lub bardziej poważne mankamenty. Czasem lepszym rozwiązaniem jest wyeksponowanie niedociągnięć i ukazanie pełnego potencjału sali. Warto np. połączyć naturalne drewno z różnymi gatunkami żywych kwiatów. 

Z uwagi na to, że sale weselne często znajdują się w większym budynku, w którym znajdują się także inne pomieszczenia, bardzo dobrym pomysłem jest ustawienie w widocznym miejscu tabliczek informacyjnych i drogowskazów. Oprócz funkcji informacyjnej dodadzą one klimatu i mogą pełnić funkcję niebanalnych dekoracji. Dobrym pomysłem jest także mieszczenie tabliczek na krzesłach najważniejszych gości. Takie elementy będą się świetnie prezentować na pamiątkowych fotografiach. 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest zestawienie kolorystyczne. Wcale nie trzeba wykorzystywać pstrokatych kolorów i wielu barw, żeby uzyskać ciekawy efekt. Przede wszystkim warto wybrać kolor przewodni, który będzie się pojawiał w wielu miejscach tworząc jedną, zwartą i pasującą do siebie całość. 

Elementy dekoracyjne, które warto zastosować

W ostatnim czasie bardzo popularnymi elementami, które wykorzystuje się do udekorowania sali weselnej są lampiony, świece i lampki. Dzięki nim można sprawić, że poszczególne zakątki będą się prezentowały bardzo romantycznie, szczególnie kiedy zapadnie zmrok. Większe lampiony można ustawić bezpośrednio na podłodze, a mniejsze zawiesić nad stołami. Pięknie prezentują się także łańcuchy z lampkami zawieszane pod sufitem. 

Kolejnym inspirującym pomysłem są ścianki za plecami pary młodej. Mogą one być wykonane z żywych lub sztucznych kwiatów, lub kolorowych materiałów. Warto na ściance powiesić np. dwie złote obrączki lub pierwsze litery imion nowożeńców. Stół przy którym siedzą nowożeńcy to centralne miejsce na sali, które przekuwa wzrok wszystkich, dlatego powinno się szczególnie zadbać o jego odpowiednie wystrojenie. 

3 KOMENTARZE

  1. Obecnie wybór dekoracji ślubnych zarówno kościoła jak i sale weselnej jest ogromny. Zawsze można skorzystać z pomocy dekoratora, który zaproponuje i wykona dekoracje tak by ten dzień i miejsca w którym uroczystości się odbywają były zjawiskowe.

  2. Obecnie Internet i sklepy internetowe dają spore możliwości. Od ręki dostępne są różnej wielkości, w różnych kolorach i kształtach np. balony. W Internecie można również znaleźć bardzo dużo inspiracji z których można skorzystać przy dekorowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here