dzieci

Dzisiejszy świat idzie naprzód i umożliwia rodzicom znacznie bardziej dbanie o bezpieczeństwo ich pociechy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz częściej spotykanym gadżetem jest zegarek z lokalizatorem dla dziecka. Czy jest to rzeczywiście skuteczny element? Dla kogo jest przeznaczony? I jakie funkcje posiada dobry produkt tego typu?

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka – po co?

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka pozwala na podglądu miejsca pobytu dziecka. Informacje przekazywane są w czasie rzeczywistym dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii (sygnał GSM, czyli LBS, Wi-fi oraz GPS). Szczególnie przydatny sprzęt dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Gwarantuje zwiększenie bezpieczeństwa pociechy oraz umożliwia kontakt z nim gdy jest poza domem, bez konieczności wyposażania w telefon komórkowy.

Jakie funkcje ma zegarek z lokalizatorem dla dziecka?

Zegarek z lokalizatorem posiada również szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym można jeszcze lepiej sprawować zdalną opiekę nad dzieckiem przebywającym poza zasięgiem wzroku rodziców. Należą do nich między innymi:

 • ochrona przed kradzieżą czy zgubieniem (wysyłanie informacji na telefon rodzica bądź opiekuna, gdy zegarek zostanie zdjęty z nadgarstka);
 • precyzyjne określenie miejsca pobytu dziecka w pomieszczeniach i na dworze;
 • możliwość zaalarmowania rodzica lub opiekuna o potencjalnym niebezpieczeństwie (dokonywanie połączeń głosowych z numerami zapisanymi w urządzeniu oraz przycisk „SOS”);
 • monitorowanie zdalne dzięki czułemu mikrofonowi umożliwiającemu nasłuch, co dzieje się w otoczeniu dziecka;
 • w wybranych modelach możliwość ustawienia opcji „wirtualne ogrodzenie”, czyli bezpiecznej strefy poza której wyjście jest natychmiast zgłaszane do rodzica czy opiekuna;
 • zapisywanie przebytych tras oraz krokomierz (pozwala na dokładne określenie miejsc, w których dziecko bywa najczęściej);
 • alarm, dzięki któremu dziecko dostanie komunikat przypominający o danym działaniu np. o konieczności powrotu do domu czy spotkania z rodzicem/opiekunem w ustalonym miejscu.

Koszt zakupu zegarka z lokalizatorem dla dziecka

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka można kupić już od 140 złotych. Jest to dość niewielki wydatek w porównaniu do funkcji, jaką spełnia. Dzięki temu rodzice i opiekunowie mogą być spokojni o bezpieczeństwo swojej pociechy, nawet gdy pozostaje poza obszarem ich bezpośredniej opieki (np. w szkole czy przedszkolu, na podwórku, placu zabaw, u kolegi, jak również będąc z wynajętą osobą, czyli tzw. „babysitter”).

Modele zegarków z GPS polecane dla najmłodszych to między innymi Q50, Q60 oraz Q90. Znaleźć je można na https://smartsafe.pl/.

6 KOMENTARZE

 1. Taki smartwatch to ciekawe rozwiązanie, ale nie ma to wpływu na rozwój dziecka, który jest bardzo ważny. Może, zamiast kupować taki gadżet lepiej zainwestować w sprzęt muzyczny, i zapisać dziecko na naukę grania. Wiadomo, że dzieci lubią elektronikę, ale my rodzice musimy znać umiar.

 2. Sam zegarek z lokalizatorem to jedno. Ale ogromne znaczenie ma również aplikacja i jej funkcje. Daje nam to ogromne możliwości. Szczególnie że obecnie programowanie jest na bardzo wysokim poziomie. A autorzy aplikacji daję to coraz lepsze rozwiązania.

 3. Taki zakup trzeba przemyśleć. Jeśli chodzi o elektronikę to obecnie mamy spory wybór w każdej dziedzinie, więc warto dokładnie taki zakup przemyśleć i zastanawić się nad funkcjonalnością danego sprzętu.

 4. A czy nie lepiej od razu kupić dziecku telefon? Większość smartfonów posiada lokalizacje więc pod tym względem dają takie same możliwości jak taki zegarek. A dodatkowo dają dużo więcej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here