dzieci

Dzisiejszy świat idzie naprzód i umożliwia rodzicom znacznie bardziej dbanie o bezpieczeństwo ich pociechy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz częściej spotykanym gadżetem jest zegarek z lokalizatorem dla dziecka. Czy jest to rzeczywiście skuteczny element? Dla kogo jest przeznaczony? I jakie funkcje posiada dobry produkt tego typu?

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka – po co?

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka pozwala na podglądu miejsca pobytu dziecka. Informacje przekazywane są w czasie rzeczywistym dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii (sygnał GSM, czyli LBS, Wi-fi oraz GPS). Szczególnie przydatny sprzęt dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Gwarantuje zwiększenie bezpieczeństwa pociechy oraz umożliwia kontakt z nim gdy jest poza domem, bez konieczności wyposażania w telefon komórkowy.

Jakie funkcje ma zegarek z lokalizatorem dla dziecka?

Zegarek z lokalizatorem posiada również szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym można jeszcze lepiej sprawować zdalną opiekę nad dzieckiem przebywającym poza zasięgiem wzroku rodziców. Należą do nich między innymi:

 • ochrona przed kradzieżą czy zgubieniem (wysyłanie informacji na telefon rodzica bądź opiekuna, gdy zegarek zostanie zdjęty z nadgarstka);
 • precyzyjne określenie miejsca pobytu dziecka w pomieszczeniach i na dworze;
 • możliwość zaalarmowania rodzica lub opiekuna o potencjalnym niebezpieczeństwie (dokonywanie połączeń głosowych z numerami zapisanymi w urządzeniu oraz przycisk „SOS”);
 • monitorowanie zdalne dzięki czułemu mikrofonowi umożliwiającemu nasłuch, co dzieje się w otoczeniu dziecka;
 • w wybranych modelach możliwość ustawienia opcji „wirtualne ogrodzenie”, czyli bezpiecznej strefy poza której wyjście jest natychmiast zgłaszane do rodzica czy opiekuna;
 • zapisywanie przebytych tras oraz krokomierz (pozwala na dokładne określenie miejsc, w których dziecko bywa najczęściej);
 • alarm, dzięki któremu dziecko dostanie komunikat przypominający o danym działaniu np. o konieczności powrotu do domu czy spotkania z rodzicem/opiekunem w ustalonym miejscu.

Koszt zakupu zegarka z lokalizatorem dla dziecka

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka można kupić już od 140 złotych. Jest to dość niewielki wydatek w porównaniu do funkcji, jaką spełnia. Dzięki temu rodzice i opiekunowie mogą być spokojni o bezpieczeństwo swojej pociechy, nawet gdy pozostaje poza obszarem ich bezpośredniej opieki (np. w szkole czy przedszkolu, na podwórku, placu zabaw, u kolegi, jak również będąc z wynajętą osobą, czyli tzw. „babysitter”).

Modele zegarków z GPS polecane dla najmłodszych to między innymi Q50, Q60 oraz Q90. Znaleźć je można na https://smartsafe.pl/.

5 KOMENTARZE

 1. Taki zegarek jest bardzo praktyczny. Szczególnie jeśli jako rodzice chcemy zapewnić naszym pociechom bezpieczeństwo, a jednocześnie uczyć ich samodzielności. Na rynku wybór zegarków jest duży. W późniejszym czasie warto również dokonać dobrego wyboru, jeśli chodzi o telefon.

 2. Możliwość takiego zegarka to fajna sprawa. GPS sprawdza się zarówno w zapewnianiu bezpieczeństwa dzieciom, ale i sprzętowi. To jeden z lepszych i praktyczniejszych wynalazków XXI wieku.

 3. Gadżet pełni swoją funkcję nie tylko na rękach dzieci. Z zegarków z GPS korzystają także osoby uprawiające sport poza trasami. Tego typu urządzenia stosuje się często każdego dnia. Mogą być naprzemiennie stosowane z biżuterią.

 4. Taki smartwatch to ciekawe rozwiązanie, ale nie ma to wpływu na rozwój dziecka, który jest bardzo ważny. Może, zamiast kupować taki gadżet lepiej zainwestować w sprzęt muzyczny, i zapisać dziecko na naukę grania. Wiadomo, że dzieci lubią elektronikę, ale my rodzice musimy znać umiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here